Alfa Romeo Tonale w finalnej wersji

Alfa Romeo Tonale w finalnej wersji
Alfa Romeo Tonale w finalnej wersji

Chociaż Alfa Romeo zaliczyła kilka wpadek i już wcześniej mogliśmy obejrzeć zdjęcia małego SUVa Tonale, to te najnowsze zdjęcia przedstawiają najprawdopodobniej jego finalną wersję, która zmierza do produkcji.

Oczywiście Alfa Romeo nie potwierdziła tego, czy rzeczywiście tak jest. Jednak biorąc pod uwagę bliskie podobieństwo widocznego na zdjęciach Tonale do samochodu koncepcyjnego, jest to bardzo prawdopodobne. Jego “szare” wydanie jednoznacznie wskazuje na pochodzenie przez charakterystyczny kształt osłony chłodnicy, czy samych paneli bocznych. Sam w sobie Tonale będzie mniejszy niż Stelvio i będzie konkurował z pojazdami, pokroju BMW X1 i X2, Audi Q3, czy  Volvo XC40. 

W przeciwieństwie do Stelvio i Giulia, które mają platformę z napędem na tylne koła, Tonale będzie opierać się na architekturze z napędem na te przednie. Alfa Romeo potwierdziła przy tym, że ten model będzie oferować hybrydowy zespół napędowy, choć nie wiemy, czy oznacza to typ plug-in. Oprócz hybrydy oczekujemy, że będzie wyposażony w czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 litra. W opcjach powinien znaleźć się napęd na wszystkie koła, podczas gdy cena będzie zaczynać się najpewniej od około 100000 zł, a sama rynkowa premiera odbędzie się w 2021 roku.