WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Alienware chce zawitać na rynek komponentów PC

Od lat możemy zauważyć nieustanne rozrastanie się firm, poszczególnych działów i wreszcie serii oraz rozpoznawalnych szeroko marek na wiele stron. Czy to Cooler Master, który do chłodzeń i zasilaczy dorzucił peryferia, czy (chyba najlepszy przykład) HyperX, które powstało z myślą o tworzeniu gamingowych pamięci RAM. Teraz wygląda na to, że Alienware chce zawitać na rynek komponentów PC.

Wiemy to prosto od Franka Azora, który pogadał z serwisem PCGamesN na ostatniej imprezie organizowanej przez firmę Dell i poniekąd również Alienware, która swoją drogą Dellowi zwyczajnie podlega. To też tłumaczy ich ścisłą współpracę na rynku „składaków” i laptopów… ale z gamingowym sznytem. To właśnie na tych dwóch rynkach Alienware zaistniało, bo szczerze mówiąc, obecne w ofercie peryferia… no cóż, nie przedstawiają sobą jakiejś specjalnie wyśrubowanej jakości. Może zmieni to się w przypadku komponentów PC, na które firma ma właśnie chrapkę?

Stworzenie swojej własnej serii pamięci RAM, płyt głównych, obudów, a nawet kart graficznych wyszłoby oczywiście Alienware na dobre, bo już teraz startują z mocnej pozycji. Mowa rzecz jasna o rozpoznawalności, która może popchnąć sprzedaż do przodu. Zwłaszcza że w razie niewypału firma mogłaby po prostu ograniczyć produkcje do tego stopnia, aby spełniała tylko jej potrzeby. Nie powinniśmy jednak oczekiwać rychłych prezentacji. Z wywiadu wynika, że plan jest dopiero na wczesnym etapie realizacji, a teraz uzgadnia się związane z nim ryzyko.

Czytaj też: Samsung pracuje nad laptopem ze zginanym ekranem

Źródło: TechPowerUp
Zdjęcia: TechPowerUp