Reklama
aplikuj.pl

Allegro znowu daje znać o podwyżkach. Za jakie usługi zapłacimy więcej?

Chyba wszyscy już wiemy, że „tanio już było” i nie ma się co łudzić, że ceny w magiczny sposób przestaną się podnosić. Teraz także na Allegro czekają nas podwyżki. Co dokładnie zdrożeje?

Dostawy na Allegro jeszcze droższe

Po niedawnym ogłoszeniu podniesienia ceny pakietu Smart! i zmiany minimalnej ceny zamówienia, przyszła kolej na podniesienie kosztów dostawy. Odbiór w automatach Allegro One Box i punktach Allegro One Punkt, które do tej pory były bezkosztową formą dostawy dla sprzedających, będzie płatny, choć dopiero od czerwca 2023 roku. Dla kupujących oznacza to, że bezpłatna dostawa Allegro One będzie, ale już zapewne tylko w pakiecie Smart. Kolejne podniesienie cen dotyczy wysyłki zagranicznej i to nawet o kilkanaście złotych.

Mimo wszystko w ogłoszeniu znalazła się też jakaś dobra wiadomość. Od 19 stycznie posiadacze Allegro Smart! korzystać będą mogli z dwóch nowych metod dostawy – Allegro Kurier DHL i Allegro Kurier DHL pobranie. Pojawi się też opcja Allegro Kurier DHL – wysyłka z Polski za granicę, dzięki której możliwa będzie dostawa na terenie Unii Europejskiej.