WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Alpha Protocol na Steam niedostępne do kupienia – wydawca tłumaczy zamieszanie

Alpha Protocol na Steam już nie kupicie. Dlaczego gra nagle zniknęła z cyfrowej półki sklepu Valve?

Alpha Protocol to produkcja, która mogła być mega-hitem, ale liczne błędy i pośpiech twórców ostatecznie sprawiły, że gra dziś jest niemalże zapomniana. Czasem jej temat powróci, ale nie ma co ukrywać – wielu młodych graczy nawet nie wie o jej istnieniu.

Czytaj też: Poznajcie polską grę survivalową Odludzie od jednoosobowego VecubeStudio

O grze będziemy jednak dzisiaj mówić. Dlaczego? Ano okazuje się, że produkcja taa nagle zniknęła ze Steama. A wiadomo jak to się zawsze kończy. Momentalnie wieszczy się upadek cyfrowej dystrybucji, zbieracze pudełek chełpią się mówiąc „a nie mówiliśmy?”, a jeszcze inni snują teorie spiskowe o przeniesieniu gry do Epic Games Store.

Jak głosi komunikat: gra Alpha Protocol nie jest dostępna na Steam ze względu na prośbę wydawcy. No to na pewno chcą ją wsadzić do Epica! A właśnie, że nie. Jest już oficjalne wytłumaczenie tej sprawy i okazuje się, że powodem zniknięcia gry są kwestie prawne. Skończył się właśnie okres możliwości wydawania gry przez SEGĘ i firma postanowiła nie przedłużać umowy. Gra więc musi zniknąć.

Oczywiście Ci gracze, którzy mają ją już w swojej bibliotece Steam dalej będą mogli pobierać tytuł na swój dysk. Co się teraz stanie z grą? Nadzieję na jej powrót daje wpis na Twitterze z zeszłego roku.

https://twitter.com/Obsidian/status/1036747936544083968

Chcielibyście remaster Alpha Protocol na współczesne konsole?

Czytaj też: Twórca Cyberpunka 2020, Mike Pondsmith broni Cyberpunka 2077

Źródło: wccftech.com