WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Amazon Echo Auto przenosi Alexę do samochodu

Amazon w końcu stworzył i oficjalnie zaprezentował urządzenie Amazon Echo Auto. Jest to nic innego, jak wersja asystentki Alexa, którą można wziąć na przejażdżkę samochodem. 

Nic więc dziwnego, że jest kompaktowa  (85 x 47 x 13,28 mm) i na pierwszy rzut oka przypomina niestandardowego powerbanka. Design Echo Auto jest prosty. Nie znalazły się na nim żadne ekranu, jak np. Garmin’s Speak. Jedyną wizualną wskazówką co do stanu pracy jest pasek LED na jednej ze stron. Pod kątem przycisków również jest skromnie – jeden odpowiada za wyłączenie mikrofonu, a drugiego możemy opisać jako „funkcyjnego”. Po stronie technicznej zdecydowano się na układ Mediatek MT7697, procesor Intel Quark S1000 oraz dookolny, ośmiokanałowy mikrofon obsługujący dodatkowe wejście audio. Dzięki temu zrozumie polecenia nawet w momencie, kiedy w tle rozbrzmiewa muzyka.

Echo Auto wymaga jednak do pracy stałego połączenia do ładowarki samochodowej. Korzysta również z istniejącego planu i łączy się z nim za pomocą aplikacji Alexa. Jego rynkowa premiera odbędzie się już wkrótce, a cena jednego egzemplarza ma sięgać 49,99$. Jeśli jednak otrzymacie specjalne zaproszenie (zapiszecie się do niego tutaj), to przez ogrnaiczony czas po premierze będziecie mogli zgarnąć Echo Auto za jedyne 24,99$. Oferta jest naprawdę zacna, więc warto poświęcić chwilę i postarać się o ten los o łut szczęścia.

Ile właśnie jest warty Amazon?

Źródło: Eteknix
Zdjęcia: Amazon