WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Amazon kupił nietypowy film

Amazon kupił nietypowy film

Ostatnimi czasy Amazon skupia się na poszerzaniu swojej oferty o głośne, gwiazdorskie produkcje. Dzięki nim będzie mógł wzmacniać swoją pozycję na rynku streamingu (i nie tylko). Podczas tegorocznego festiwalu Sundance Amazon kupił nietypowy film.

Nie jest tajemnicą, że Amazon wybrał się na zakupy podczas tegorocznego festiwalu Sundance. Dziwne jest, że zainteresował się dramatem opartym po części na biografii aktora Shii LaBeoufa. Film inspirowany dzieciństwem aktora nosi tytuł Honey Boy kosztował amazon 5 milionów dolarów. To stosunkowo niewiele w porównaniu z wartym 14 milionów The Raport.

Honey Boy wyreżyserował Alma Har’el z Bombay Beach, zaś za scenariusz odpowiada LaBeouf. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak: Lucas Hedges, Natasha Lyonne i muzyk FKA Twigs. Choć jest to dość nietypowy ruch, jak na Amazon. Można to jednak tłumaczyć tym, że Amazon szuka tytułów, które mogłyby zgarniać nagrody podczas festiwali. Patrząc na otwarcie Honey Boy, może to być jedna z takich produkcji.

Czytaj też: Powstaje remake filmu Ucieczka z Nowego Jorku

Źródło: engadget.com