WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Amazon przypadkowo sprzedaje podróbki procesorów Ryzen

W bardzo krótkim czasie dwie osoby kupujące procesory Ryzen na Amazonie otrzymali jego podróbkę. Firma oczywiście oddała pieniądze wraz z kartą podarunkową ale powstaje pytanie – ile jeszcze fałszywych modeli Amazon ma na stanie?

Oszustwo jest dosyć skomplikowane. Procesor jest tak naprawdę konstrukcją Intela. Ktoś zdołał usunąć oznaczenie oraz nakleić odpowiednie od AMD. Co więcej na pudełku znajduje się oficjalna plomba podczas gdy w środku nie ma nawet coolera Wraith a jest jakieś inne, niezidentyfikowane. Oszuści mogli kupować procesor Ryzen i oddawać podróbki. Amazon podczas przyjmowania zwrotów, gdy jest plomba, nawet nie patrzy na to co jest w środku i od razu wysyła sprzęt nowemu użytkownikowi.

Na szczęście nie da się uszkodzić płyty głównej. Konstrukcje pod AM4 nie posiadają pinów, nie ma ich też procesor od Intela. Zwroty procesorów, z zauważeniem podróbek, miały miejsce 8 lipca oraz 15 lipca. Krótki odstęp czasu pomiędzy nimi sugeruje, że na pewno na magazynie znajduje się więcej sztuk podróbek. Pytanie tylko ile?

Źródło: http://wccftech.com