Reklama

Amazon ujawnił ceny i niektóre funkcje Pixel Watch

Pixel Watch

Już 6 października Google zaprezentuje serię Pixel 7 oraz wyczekiwany smartwatch Pixel Watch. Chociaż do premiery zostało już tylko kilka dni, Amazon najwyraźniej się pospieszył, ujawniając nam cenę i szczegóły specyfikacji tego urządzenia.

Niemiecki Amazon daje nam wgląd w cenę i funkcje Pixel Watch

Aukcja oczywiście została usunięta, ale jak wiadomo — w sieci nic nie ginie, a zrzuty ekranu oferty wrzucił do sieci użytkownika Reddit Vgkantis. Dowiadujemy się z niej, że smartwatch kosztować będzie 357 euro (oferować będzie też bezpłatną subskrypcję FitBit Premium na 6 miesięcy), a jego sprzedaż rozpocznie się już 13 października, choć tutaj nie mamy pewności, że dotyczy to globalnej dostępności, czy może tylko tej na rynku niemieckim.

Oprócz tego Amazon zdradził, że Pixel Watch będzie wyposażony w czujniki do monitorowania snu, tętna i rytmu, a także EKG. Smartwatch umożliwi użytkownikom odtwarzanie muzyki, dostęp do Asystenta Google, poczty e-mail i wiadomości, a także do wykonywania połączeń bez smartfona.

Urządzenie gwarantuje wodoodporność 5ATM (50 metrów) i ochronę ekranu szkłem Corning Gorilla Glass, więc można z niego korzystać nawet podczas nurkowania czy wykonywania bardziej niebezpiecznych aktywności. Na pokładzie znajdzie się też funkcja bezpieczeństwa pozwalająca użytkownikom ostrzegać wybrane kontakty w nagłych wypadkach.