Reklama

Amazon w Polsce wystartuje szybciej niż myśleliśmy?

Amazon w Polsce

Niecierpliwie czekamy na start polskiego sklepu Amazon, który koncern zapowiedział w styczniu tego roku. Dokładnej daty nie podano, ale można przypuszczać, że stanie się to niedługo.

Amazon w Polsce – kiedy się pojawi?

Do tej pory w Polsce Amazon miał jedynie swoje magazyny. Chcący kupować w serwisie mogli korzystać z Amazona niemieckiego, gdzie dodano polski język. Na szczęście firma ma zamiar ruszyć z oficjalnym sklepem w naszym kraju i zapowiedziała go w styczniu, jednak bez podania konkretnej daty.

Eksperci śledzący poczynania koncernu są zdania, że wchodząc ze swoją platformą na kolejne rynki Amazon działa bardzo przewidywalnie. Już uruchomiono rejestrację dla sprzedawców na stronie sell.amazon.pl, miało to miejsce pod koniec stycznia. Również domena amazon.pl pojawia się np. w wyszukiwarce Google, choć jeszcze następuje przekierowanie na niemiecki sklep. Analizując działania Amazona widać, że od momentu uruchomienia rejestracji dla przedsiębiorców do czasu startu sklepu mija dwa miesiące. Wskazywałoby to na koniec marca jako start sklepu Amazon w Polsce.

Inni wskazują też na wcześniejszy termin – 1 marca, ze względu na wypadające na przełomie marca i kwietnia święta Wielkanocne. Chcąc przyciągnąć klientów ofertami sklep miałby ruszyć odpowiednio wcześniej. oficjalnych informacji na ten temat jeszcze nie ma, ale o tej prawdziwości tej plotki przekonamy się już za kilka dni.