Reklama
aplikuj.pl

Płatność odciskiem dłoni? Amazon już to wprowadza

finanse amazon, biznes amazon, przychód amazon

Amazon w swoich sklepach wprowadza opcję płatności za zakupy… skanem dłoni. Nie będzie już potrzebna staroświecka karta, czy nawet telefon albo potwierdzenie w aplikacji.

W sklepach Amazona zapłacimy odciskiem naszej dłoni

W dzisiejszych czasach metod płatności mamy bardzo dużo. Klasyczna gotówka czy fizyczna karta bankowa już nie wystarcza. Zapłacić możemy telefonem, zegarkiem, BLIKIEM lub przez stosowną aplikację. A Amazon idzie o krok dalej i w swoich sklepach samoobsługowych Amazon Go wprowadza kolejną opcję płatności – odcisk dłoni.

Od wtorku w dwóch całkowicie samoobsługowych marketach Amazona w Seattle można już płacić w ten właśnie sposób. Najpierw jednak trzeba w sklepie zeskanować swoją dłoń i powiązać odcisk z unikalnym kontem w sklepie, a co za tym idzie również z kartą płatniczą. Zaś przy kolejnych zakupach trzeba będzie zeskanować dłoń przy bramkach prowadzących do sklepu. I to wystarczy by dokonywać zakupów.

Sklepy Amazon Go działają bez udziału kasjerów, a dzięki systemowi kamer i czujników nasze konto jest automatycznie obciążane przy wyjściu ze sklepu. Amazon zapewnia, że w najbliższych miesiącach technologia Amazon One zostanie udostępniona również w należących do firmy samoobsługowych sklepach osiedlowych.

Odcisk dłoni nie tylko do płacenia za zakupy

Amazon chce umożliwić także firmom zewnętrznym korzystanie ze swojej technologii, która w przyszłości posłuży nie tylko zakupom. Odcisk dłoni mógłby zostać powiązany z naszymi kartami lojalnościowymi lub stanowić sposób weryfikacji naszej tożsamości, np. w biurze czy na imprezach masowych. Zamiast nosić ze sobą dowód osobisty czy identyfikator będzie wystarczyła nasza dłoń.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News