WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

AMC Eagle to taki crossover, ale sprzed 34 lat

Momentami nie trzeba żadnego futurystycznego sznytu i fenomenalnej karoserii, aby stworzyć świetnie wyglądający, a nawet intrygujący samochód. Nie mówcie tylko, że się ze mną nie zgadzacie, bo model Eagle z 1985 roku, w którym firma AMC połączyła nadwozie z modelu Concord z podwoziem legendarnego Jeepa Cheroke XJ, jest po prostu fenomenalny. 

Czytaj też: Ostatni Koenigsegg z manualną skrzynią biegów na sprzedaż

AMC Eagle, czyli crossover, ale z czasów, kiedy te nie istniały, przypomniał o sobie za sprawą eBaya, gdzie jest dostępny do kupienia. Na tle innych konsumenckich samochodów z tej epoki wyróżnia go fenomenalny design, bo mówcie sobie, co chcecie, ale połączenie drewna z chromowanymi elementami, to naprawdę rzadki widok.

Według sprzedawcy ten Eagle jest w świetnym stanie i od swojej nowości przelał się tylko przez ręce jednego właściciela. Na liczniku ma z kolei stosunkowo niewiele, patrząc na jego wiek, bo mowa o 2123433 przejechanych kilometrach. Te z pewnością odbiły się na jego silniku boxster z sześcioma cylindrami i pojemności 4 litrów, jak i automatycznej skrzyni biegów z napędem na cztery koła, ale szczerze? Wygląda (i podobno też działa) fenomenalnie, ale swoje też kosztuje, choć 130000$ za takiego klasyka nie wydaje się wielkim wydatkiem.

Czytaj też: Oto Mustang wzorowany na legendarnym myśliwcu z II WŚ

Źródło: Road and Track