Reklama

AMD ciągle nie zaprezentowało nowych pamięci ram sprzedawanych pod marką Radeon

Wiedzieliście, że AMD prowadzi sprzedaż także własnych pamięci RAM? Noszą one nazwę Radeon i ostatnimi czasy niezbyt dobrze im się powodzi. Doszło nawet do tego, że od momentu wprowadzenia na rynek kart Poalris nie pojawiły się żadne nowe modele pamięci.

Produkty nie są sprzedawane przez kluczowych partnerów, takich jak Newegg, Best Buy czy TigerDirect. Można je jednak jeszcze znaleźć w niektórych mniejszych sklepach specjalistycznych. AMD zapytane o tą sytuację odpowiada wymijająco, jednakże zaznacza, że firma nie zamierza opuścić rynku. Nie mówi ona także, kiedy zostaną wypuszczone na rynek nowe pamięci – wszak aktualne są przeznaczone dla starszych architektur procesorów. Oczywiście rynek pamięci nie jest krytyczny dla AMD, jednakże zdecydowanie zwiększa rozpoznawalność marki Radeon. Wszak w sprzedaży dostępne są także dyski SSD pod tą samą marką.

Jak pewnie się domyślacie, AMD samo nie robi pamięci a produkcje zleca innym firmom. Rynek RAM jest dosyć niestabilny co widać po ciągłych, mocnych wahaniach cen. Ciekawe czy i z jakim impetem firma zaprezentuje nowe konstrukcje i czy będą one w pełni dostępne w Polsce.

Źródło: http://www.pcworld.com/