WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD obniży cenę kart Radeon RX 5700 przed debiutem

Po wielu latach monotonicznych wręcz potyczek pomiędzy Intelem, AMD i Nvidią, wreszcie doczekaliśmy się czasów, w których konsumenckie sprzęty komputerowe mogą przeżyć rewolucje. Poziom konkurencji każdej ze strony jest tak ogromny, że posuwa producentów do dziwacznych posunięć, jak np. obniżenie cen produktów przed premierą. 

Czytaj też: Ryzen 7 3700X idzie z Intel Core i9-9900K łeb w łeb w 3DMarku

AMD może i wywiera na firmie Intel taką presję, że ta przez Ryzeny 3000 przygotowuje się do obniżek cen swoich Intel Core, ale to nie Intel musi obniżać zapowiedziane ceny na kilka dni przed rynkowym debiutem. Dla konsumentów i tak w obu przypadkach to świetna wiadomość, bo taniej=oczywiście lepiej, a to dosyć miła odmiana po kryptowalutowym boomie i wysokich cenach DDR4.

Serwis Videocardz już nie raz trafiał z przeciekami i tym razem dostał ciekawe informacje od swoich źródeł. Według nich AMD obniży cenę kart Radeon RX 5700 przed debiutem, żeby zachęcić oczywiście do kupna klientów, którzy są zapatrzeni w fenomenalne odświeżenie karty GeForce RTX SUPER. Chociaż embargo na ujawnienie nowych cen mija jutro, a premiera ma mieć miejsce pojutrze, czyli 7 lipca, to przeciek wydaje się naprawdę prawdopodobny.

Według niego cena najdroższej karty Radeon RX 5700 XT 50th Anniversary spadła do 449$, czyli kwoty, za którą mieliśmy kupować zwyczajną wersję Radeona RX 5700 XT. Ten z 449$ spadł podobno do 399$, podczas gdy Radeon RX 5700 zrzucił z siebie trzy dyszki z 379$ do 349$. Obniżki sięgają więc kolejno 185 złotych i 110 złotych, co jest bardzo ważne, zważywszy, że te karty mają zawalczyć z odświeżonymi (akurat teraz) GeForce RTX 2070 SUPER i RTX 2060 SUPER. Ich ceny wynoszą z kolei kolejno 499$ i 399$.

Coś czuję, że ten miesiąc będzie naprawdę gorący na rynku PC.

Czytaj też: Polskie ceny kart GeForce RTX SUPER oraz dostępność

Źródło: Videocardz