AMD bardzo długo nie prezentował nowych cpu, przez co osiągnął praktycznie dno na tym rynku. Intel miał miażdżącą przewagę i nie zapowiadało się, że cokolwiek może to zmienić. Jednakże Ryzeny zmieniły sytuację na rynku.

Najnowsze dane na ten temat pochodzą z raportu kwartalnego firmy PassMark. Opiera się on na tysiącach danych przechodzących przez oprogramowanie firmy. Informacje o konkretnym udziale oparte są na wynikach z benchmarkach – nie dotyczą więc one ilość sprzedanych procesorów a ich rzeczywistego wykorzystania. Wyniki nie obejmują także komputerów z systemem innym niż Windows.

Jak sami możecie zauważyć, AMD zanotował pierwszy poważny wzrost od dawna. Aktualnie ma on 31% (najwięcej od 10 lat) a Intel 69%. Jeszcze w 4 kwartale 2016 roku Intel miał 81,9% a AMD 18,1%. Różnica jest więc ogromna, AMD zdecydowanie wraca do gry. Co więcej okazuje się, że Ryzeny mogą być najbardziej udanymi procesorami w historii firmy. Nowe cpu są wydajne i mogą spokojnie konkurować z produktami Intela. Zyskuje na tym tylko konsument.

Źródło: http://wccftech.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej