Reklama
aplikuj.pl

Czy AMD przyszykowuje specjalne oprogramowanie pod procesory Ryzen?

Wczoraj do rąk wielu dziennikarzy trafiły próbki nowych procesorów AMD Ryzen. Od tego momentu możemy liczyć na wiele różnych wycieków zdjęć, wyników do sieci. Pierwsze z nich dotyczyły pudełka jednakże już teraz możemy zobaczyć zdjęcia płyty głównej od Biostara, czy procesora chłodzonego ciekłym azotem.

Jedna z ciekawszych informacji dotyczy oprogramowania. Otóż na jednym ze screenów widać włączony CPU-Z oraz coś, co przypomina Ustawienia Radeon. Co ciekawe wygląda na to, że znajdują się tam dwa suwaki odpowiedzialne za podkręcanie rdzeni. Możliwe więc, że AMD zaprezentuje nam nowe narzędzie służące do overclockingu swoich konstrukcji. Może to być także związane z technologią XFR, która automatyczne dopasowuje taktowanie do wydajności zainstalowanego chłodzenia. Widoczna na zdjęciach płyta to Biostar X370 Racing GT7.

Skoro pojawiają się już pierwsze screeny to z pewnością niedługo pojawią się także konkretne wyniki wydajności i porównanie do konkurencji. Wtedy też otrzymamy pełny obraz Ryzenów. Liczę ciągle na to, że procesory zmuszą Intela do znacznej obniżki cen swoich cpu.

Źródło: https://videocardz.com/