Reklama
aplikuj.pl

Radeon 600M – zapamiętajcie tę nazwę, bo te iGPU mogą uratować graczy

Procesory AMD, więźniem magistrali pierścieniowej, Ryzen, AMD Ryzen, magistrala pierścieniowa

W przeszłości służyły tylko do grania w archaiczne gry, pracy i przeglądania Internetu, a dziś nie tylko zachwycają wydajnością, ale też są dla wielu ratunkiem od obecnej sytuacji na rynku. Mowa o zintegrowanych w CPU procesorach graficznych (integrach, iGPU), które dzięki AMD i Radeon 600M wejdą na nowy poziom w 2022 roku.

iGPU nowej generacji Radeon 600M od AMD nadchodzą i najpewniej uratują graczy od braków na rynku kart graficznych

Wygląda na to, że zintegrowane procesory graficzne AMD nowej generacji są tak wydajne, że potrzebują zupełnie nowej nazwy. Jest nią ponoć GPU Radeon 600M, a przynajmniej tak będzie na rynku mobilnym, bo w APU Ryzen 9 6900HX znajdzie się oparty na architekturze RDNA2 procesor graficzny Radeon RX 680M. Będzie potencjalnym flagowcem i obsłuży najpewniej 12 jednostek obliczeniowych.

Wydajność jest niestety nieznana, ale przeszłość potwierdziła (GPU na bazie RDNA2 jest już w nowych Teslach, konsolach nowej generacji, czy Steam Decku), że będzie bardzo, ale to bardzo wysoka… jak na iGPU. Dotknie to również segmentu desktopowego, bo i na nim pojawią się APU nowej generacji jakieś pół roku później, bo w trzecim kwartale przyszłego roku. Jest bardzo prawdopodobne, że desktopowe APU będą miały również nową nazwę dla swoich iGPU RDNA2, pozwalając .