Niestety na temat procesorów APU o nazwie kodowej Picasso nadal nie wiemy zbyt wiele, ale teraz wiemy przynajmniej, że powstają. Plany sprzed 10 miesięcy potwierdził wpis w bazie danych UserBenchmark.

AMD Radeon Picasso zaprezentował się nam już wcześniej, na jednym ze slajdów „czerwonych”. Z ujawnionej roadmapy dowiedzieliśmy się, że te układy APU będą następcami obecnych Raven Ridge (które swoją premierę odbębniły zaledwie kilkanaście tygodni temu), ale pozwolą na nieco więcej. Mają pielęgnować obecną architekturę Raven Ridge z ulepszeniem pod kątem wydajności i energooszczędności. Będą przeznaczone zarówno pod podstawkę AM4 w desktopach, jak i FP5 w laptopach.

Jednak dopiero teraz coś ruszyło się w kwestii Radeon Picasso, ponieważ wpis na jego temat odnaleziono w bazie UserBenchmark. Niestety pozbawionej testów i szczegółów dotyczących specyfikacji. Jednak jego oznaczenie „15D8” wskazuje właśnie na następce Raven Ridge, który pojawiał się w podobnych bazach pod nazwą kodową „15DD”. Obecność członu „Radeon” w nazwie jest raczej oczywista i odnosi się do układu graficznego – Radeon Vega.

Źródło: Videocardz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!