Reklama

Samochód i łódź w jednym do kupienia, czyli uroczy Amphicar 770

samochod-i-lodz-w-jednym-do-kupienia-czyli-uroczy-amphicar-770-6

Na aukcji Mecum od 15 do 17 października będzie można dorwać swój własny egzemplarz wyjątkowego Amphicar 770 Convertible z 1967 roku. Zawitacie nim bowiem na plaże, a w razie czego… wjedziecie prosto w morską toń.

Amphicar 770 jest owocem niemieckiej motoryzacji, który zadebiutował w 1961 roku na New York Auto Show. To tym samym jedna z pierwszych masowo produkowanych amfibii, czyli pojazdów, które mogą podbijać zarówno ląd, jak i wodę (via Auto Classics).

Po samym wyglądzie Amphicar 770, który najwidoczniej został odrestaurowany, patrząc na nieskazitelny lakier oraz dodatki, można z łatwością dostrzec jego wodną naturę. Wysoki, dosyć wąski, ale za to opływowy kształt samochodu już nasuwa pewne wnioski, jednak to obecność dwóch śmigieł na tyle wystarcza, aby upewnić się co do natury tego modelu.

Czytaj też: Porsche Cayenne w wydaniu Mansory… podoba Wam się?

To cacko 4-biegowa napędza manualna skrzynia i czterocylindrowy silnik Triumph o mocy zaledwie 38 koni mechanicznych i stąd niskie możliwości tego cacka. Na lądzie maksymalnie rozpędza się do 120 km/h, a na wodzie do 12,1 km/h, gdzie może zawitać po krótkim przygotowaniu z mechaniczny, uszczelnieniem drzwi w roli głównej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News