Tydzień temu wreszcie ujawniono cenę Xbox One X. Konsola znana jako Project Scorpio wyceniona została na 499,99 dolarów. Analitycy sugerują, że jest Microsoft żąda za dużo za swój produkt.

O opinie na ten temat zapytano dwóch wybitnych analityków – Joosta van Dreunena z SuperData oraz Michaela Pachtera z Wedbush Securities. Pierwszy z nich twierdzi, że cena jest zdecydowanie zbyt wysoka co daje możliwości firmie Sony do obniżenia ceny PS4 Pro nawet do 350 dolarów czym zdecydowanie wygra z Microsoftem. Druga osoba także uważa, że cena jest zbyt wysoka. Uważa on, że konsumenci nie zaakceptują konsoli w cenie powyżej 399 dolarów. Zauważa on też, że Xbox One X będzie miał jeszcze większe kłopoty z racji faktu, że cena wersji S jak i zwykłego PS4 wynosi 249$. Dla osób z ograniczonym budżetem wybór będzie prosty.

Zobaczymy, jak poradzi sobie Xbox One X na rynku. Osobiście zgadzam się z osobami wyżej, że konsola powinna być tańsza. Podejrzewam, że wkrótce po premierze uświadomi to sobie Microsoft i obniży jej cenę do jakiejś sensownej.

Źródło: https://www.eteknix.com/

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej