WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Analitycy twierdzą, że Xbox One X jest za drogi

Tydzień temu wreszcie ujawniono cenę Xbox One X. Konsola znana jako Project Scorpio wyceniona została na 499,99 dolarów. Analitycy sugerują, że jest Microsoft żąda za dużo za swój produkt.

O opinie na ten temat zapytano dwóch wybitnych analityków – Joosta van Dreunena z SuperData oraz Michaela Pachtera z Wedbush Securities. Pierwszy z nich twierdzi, że cena jest zdecydowanie zbyt wysoka co daje możliwości firmie Sony do obniżenia ceny PS4 Pro nawet do 350 dolarów czym zdecydowanie wygra z Microsoftem. Druga osoba także uważa, że cena jest zbyt wysoka. Uważa on, że konsumenci nie zaakceptują konsoli w cenie powyżej 399 dolarów. Zauważa on też, że Xbox One X będzie miał jeszcze większe kłopoty z racji faktu, że cena wersji S jak i zwykłego PS4 wynosi 249$. Dla osób z ograniczonym budżetem wybór będzie prosty.

Zobaczymy, jak poradzi sobie Xbox One X na rynku. Osobiście zgadzam się z osobami wyżej, że konsola powinna być tańsza. Podejrzewam, że wkrótce po premierze uświadomi to sobie Microsoft i obniży jej cenę do jakiejś sensownej.

Źródło: https://www.eteknix.com/