WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Android 10 przemienia aparaty słuchowe w zestawy Bluetooth

System Android 10 z pewnością będzie… może nie tyle rewolucyjny, co nowatorski w swoich nowych funkcjach. Jedną z nich będzie taka, która przemieni aparaty słuchowe dla niedosłyszących w zestawy Bluetooth. 

Czytaj też: Huawei niedługo zaprezentuje Kirina 990

O systemie Android 10 wiemy już całkiem sporo, jak np. to, że zaoferuje systemowy tryb ciemności i bardziej szczegółową kontrolę prywatności, czy nowe funkcje ułatwień dostępu. Premierę zaliczy już wkrótce i to jako jedna z kart przetargowych najnowszych smartfonów, ale zdecydowanie najciekawszą nowinką jest ta dotycząca aparatów słuchowych.

Korzystając z nowego protokołu o nazwie Audio Streaming for Hearing Aids (ASHA), osoby niedosłyszące będą mogły korzystać ze smartfonów Pixel do strumieniowego przesyłania dźwięku, w tym muzyki i połączeń, bezpośrednio do aparatów słuchowych. Co więcej, transmisja strumieniowa będzie odbywać się przez Bluetooth Low Energy (BLE), więc zarówno aparaty słuchowe, jak i telefon nie będą narażone na drenaż mocy.

Funkcja będzie kompatybilna z Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a i Pixel 3a XL w połączeniu z aparatami słuchowymi ReSound LiNX Quattro i Beltone Amaze, a także procesorem dźwięku Cochlear Nucleus 7. Google oferuje również platformę open source, co sprawi, że z czasem więcej smartfonów i aparatów słuchowych wesprze tę funkcję.

Czytaj też: Nubia Red Magic 3s pojawiła się w AnTuTu

Źródło: Engadget