Reklama
aplikuj.pl

Android 12 automatycznie przetłumaczy nam aplikacje?

Nowe logo

Jak to byłoby fajnie, gdybyśmy każdą apkę mieli po polsku, prawda? Android 12, a właściwie wbudowany w niego tłumacz, automatycznie przetłumaczy obcojęzyczne aplikacje na nasz język.

Automatyczny tłumacz dla aplikacji wbudowany w Android 12

Google Play kryje wiele ciekawych i dostępnych dla nas aplikacji. Jedynym ich minusem jest często brak polskiej wersji językowej, co dla wielu osób może być ogromnym utrudnieniem. Wygląda jednak na to, że za jakiś czas przestanie być to problemem. W kodzie niedawno ujawnionej wersji Androida 12 odnaleziono ciekawą funkcję, która ma pozwolić na automatyczne tłumaczenie obcojęzycznych zwrotów w aplikacjach.

Oznacza to, że twórcy aplikacji nie musieliby przejmować się samodzielnym tłumaczeniem jej na obce języki. Wystarczyłoby, że przygotują jeden język i dostosują tekst aplikacji do obsługi translatora Google. I program przetłumaczy wszystko sam.

Czytaj też: Facebook pozwoli na łatwiejsze odkrywanie firm i marek

Jasne, można spodziewać się, że w apkach znajdziemy potem sporo błędnych tłumaczeń. Jednak zwykle tłumacz Google prawidłowo oddaje ogólny sens wyrażeń czy zdań, co jest zdecydowanie lepsze niż kompletna nieznajomość tego, co napisano w interfejsie aplikacji.

Należy jednak pamiętać, że nie jest to informacja oficjalna, więc ostatecznie ta funkcja może w ogóle nie pojawić się w Androidzie 12. Brzmi jednak ciekawie.