Android 12 dla serii Galaxy S21 – Samsung już ruszył z pracami

Wygląda na to, że wdrażanie systemu Android 12 na smartfonach z rodziny Galaxy S21 pójdzie całkiem sprawnie. Samsung bowiem już ruszył z pracami.

Android 12 dla serii Galaxy S21

Obecnie trwa kolejna tura beta testów Androida 12, którego oficjalne udostępnienie ma nastąpić w trzecim kwartale roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, więc w tym temacie pozostają nam jedynie spekulacje. Niektórzy producenci smartfonów już rozpoczęli prace nad Androidem 12 przygotowując go do udostępnienia swoim użytkownikom. Wśród nich jest właśnie Samsung.

Czytaj też: Premiera Galaxy M32 Samsunga. Bateria i ekran przyciągają

Firma nie ogłosiła co prawda, które dokładnie modele dostaną nowy system, ale jednego możemy być pewni – będą to z pewnością najnowsze flagowce z serii Galaxy S21. Według najnowszych doniesień to właśnie nad Androidem 12 dla tych smartfonów Samsung właśnie pracuje. Spekuluje się też, że wraz z nowym systemem pojawi się również najnowsza wersja nakładki – One UI 4.0.

Czytaj też: Duża bateria i Snapdragon 439, czyli Vivo Y12A w skrócie

Nowa nakładka ma być zaprezentowana prawdopodobnie podczas Samsung Developer Conference 2021. I w tym wypadku nie znamy dokładnej daty wydarzenia, ale wiadomo, że odbędzie się ono jesienią tego roku. Na tę chwilę bardzo trudno jest powiedzieć, jakich zmian w obrębie interfejsu powinniśmy się spodziewać w nowej wersji One UI. Z pewnością jednak zobaczymy sporo zmian względem zwykłej wersji najnowszego Androida.