Reklama
aplikuj.pl

Android Auto oficjalnie w Polsce. W końcu!

W końcu polscy kierowcy doczekali się oficjalnego wprowadzenia Android Auto w naszym kraju. Zapowiadano to od roku, jednak dopiero teraz system zawitał do samochodów, choć u niektórych może być już obecny od jakiegoś czasu.

Google długo kazało Polakom czekać na Android Auto

Nakładka Goole dna system infotainment może i w Polsce oficjalnie nie była dostępna, ale spokojnie dało się ją zainstalować, zwłaszcza, że interfejs a nawet obsługa głosowa działała w naszym języku. Teraz jednak nastąpiła oficjalna premiera systemu, więc już bez żadnych komplikacji można pobrać aplikację ze sklepu Google Play, z poziomu którego będą też udostępniane aktualizacje.

Czy oznacza to jakieś zmiany w obrębie systemu? Na razie nic na ten temat nie wiadomo. Wydaje się, że oficjalna premiera to po prostu kosmetyczna zmiana i ułatwienie dla użytkowników, oraz pozbycie się dotychczasowych problemów, które mogły się pojawiać podczas pobierania aplikacji poza Sklepem Google. Da to również możliwość wysyłania raportów o błędach czy wysyłania próśb do obsługi klienta. Już samo to jest więc bardzo istotne.