WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Android Pie ma problem z bateriami

Wraz z premierą Androida Pie zostały pokazane dwie nowe możliwości SI: adaptacyjna bateria oraz adaptacyjna jasność. Według Google, dzięki tej drugiej udało się obniżyć zużycie mocy  procesora o 5% oraz transmisję danych o 10%.

Okazuje się jednak, że po uaktualnieniu do tego systemu większość użytkowników zauważyła tylko nieznaczną różnicę w żywotności baterii albo nie było jej wcale. Co ciekawe, najnowsze doniesienia mówią nawet o czymś odwrotnym – spadku żywotności baterii. Wyłączenie adaptacyjnej baterii nie pomaga w tym problemie, który może powodować spadek naładowania nawet o 10-20% w ciągu godziny.

Co jest tego powodem? Aktualnie obstawia się starsze aplikacje, które nie są dostosowane do systemu. W ich przypadku ograniczenia Androida takie jak limity działania w tle nie są aktywne, przez co aplikacje mogą zużywać sporo baterii. Ma to się zmienić w nowej aktualizacji, gdzie wszelkie aplikacje będą musiały być zgodny przynajmniej z Androidem 8.0. Możliwe, że coś takiego całkowicie rozwiąże ten problem.

Czytaj też: Oficjalna premiera Honor Magic 2

Źródło: https://venturebeat.com