Reklama
aplikuj.pl

Android wprowadzi funkcję archiwum. Zwolni miejsce bez odinstalowywania aplikacji

Android

Jeśli co jakiś czas musisz zmagać się z problemem niewystarczającej ilości pamięci w swoim smartfonie, to nowa funkcja, którą zyska Android, z pewnością Ci się spodoba.

Archiwizacja aplikacji w systemie Android

Najłatwiejszym sposobem na odzyskanie potrzebnej pamięci w smartfonie, jest skasowanie plików. Jednak często, gdy pamięć masowa jest mała, trudno pozbyć nam się potrzebnych zdjęć czy filmów, dlatego wybieramy odinstalowanie aplikacji takich jak gry, które zajmują sporo miejsca. Nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie, o czym najwyraźniej zdaje sobie sprawę też Google, opracowując nową funkcję.

Dzięki archiwizacji aplikacji nie trzeba będzie ich odinstalowywać, bo Android po prostu je skompresuje, zachowując podstawowe informacje na urządzeniu, ale usuwając niektóre pliki (ok 60%). Zwolni to miejsce w telefonie, a jednocześnie umożliwi powrót do apki, gdy będziemy jej potrzebować. Na razie funkcja ta została ogłoszona na blogu programistów Androida, ale nie wiemy, kiedy można się jej spodziewać chociaż w wersji beta. Prawdopodobnie zostanie wprowadzona wraz z systemem Android 13.