WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Anthem 2.0 to pieśń przyszłości. Ale teraz będzie to ładna pieśń

Anthem 2.0 to pieśń przyszłości. Ale teraz będzie to ładna pieśń

Anthem 2.0 powstaje. Czego nowego dowiedzieliśmy się o grze?

Kiedy grałem w Anthem, nie mogłem pozbyć się wrażenia, że gdzieś tam jest fajna gra. Strzelało mi się nawet dobrze, a świat wyglądał na niesamowicie zmarnowany potencjał. Gdyby tylko podjąć na samym początku kilku innych decyzji… wierzę, że spokojnie Anthem byłoby 9/10 jak nie lepiej.

BioWare przyznało, że (lekko mówiąc) dało ciała. Anthem dostało drugą szansę i ma kiedyś powrócić jako Anthem 2.0. Czy ma to sens? Jeśli udało się uratować No Man’s Sky to wierze, że i BioWare może nas przekonać do (nawet!) zakupu nowej wersji gry.

Czytaj też: Darmowe LEGO Ninjago. Wszystkie ważne platformy!

Jak wyglądają aktualnie prace nad Anthem 2.0? Cofnięto się do samych początków. Około trzydziestoosobowy zespół analizuje elementy gry, które były krytykowane i tworzy je na nowo. Póki co są to jednak testy tego co można by wprowadzić, więc do premiery jeszcze bardzo daleka droga.

Dlaczego tak mało osób pracuje nad tak dużą grą? Ekipa jest powiększana tylko wtedy, kiedy udaje się osiągnąć dane kamienie milowe. W takim początkowym etapie też łatwiej się pracuje, ponieważ tyle osób jest jeszcze w stanie spotkać się razem i opowiedzieć co ich zdaniem nie działa w grze. W zespole „200+ osób” znowu stałaby się tragedia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News