Reklama

Nowe aparaty w Sony Xperia 1 III. Premiera już niedługo

Nowe aparaty w Sony Xperia 1 III podgrzewają atmosferę przed premierą. A ta odbędzie się już niedługo.

Aparaty są od dawna największą bolączką smartfonów Sony

Sony Xperia 10 II

Sony produkuje jedne z najlepszych aparatów mobilnych na rynku. Aparaty są świetne, o ile nie trafiają do smartfonów Sony. Tego paradoksu nigdy nie udało nam się rozwikłać. Opcje są dwie. Albo Sony nie potrafi dostosować oprogramowania obsługującego swoje aparaty, albo też są to jakie zawisłości umów między firmami. Przez co Sony nie może mieć aparatów lepszych niż smartfonowa konkurencja.

Najnowsze doniesienie na temat Xperii 1 III dają (nie pierwszy raz) nadzieję, że może bym razem będzie lepiej?

Czytaj też: Wyciekła wydajność mobilnego RTX 3050 i 3050 Ti

Aparaty w Sony Xperia 1 III – pojawi się peryskopowy zoom?

Sony Xperia 1 II

Z informacji zamieszczonych na portalu Weibo wynika, że Sony Xperia 1 III dostanie ekran OLED o przekątnej 6,5 cala, rozdzielczości 4K i proporcjach 21:9. Sercem smartfonu będzie układ Qualcomm Snadpragon 888, a do tego 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Pojawi się też wariant Premium z 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wbudowanej.

Czytaj też: Mężczyzna skazany za zakażanie koronawirusem. Zdecydowany wyrok sądu

Jeśli chodzi o aparaty, Sony Xperia 1 III ma oferować aparat główny o rozdzielczości 64 Mpix, ultra-szerokokątny o rozdzielczości 12 Mpix oraz bezstratny, peryskopowy zoom o nie znanej rozdzielczości. Zazwyczaj takie aparaty mają rozdzielczość 8 lub 12 Mpix. Ale jak zauważa portal PhoneArena, może tutaj chodzić o… błąd w tłumaczeniu lub samym źródle. Mowa jest jednocześnie o peryskopowym zoomie oraz aparacie Sony Cyber-shot. Tyle tylko, że w ofercie aparatów Cyber-shot nie ma peryskopowego zoomu. Będzie to więc albo zupełna nowość, albo też zwyczajnie ktoś się pomylił.

Dużą nowością w Xperii 1 III będzie przyśpieszenie ładowania. Z dotychczasowych 21W do 65W. Do tego akumulator będzie bardzo pojemny – 5000 mAh.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, Sony zaprezentuje Xperię 1 III już 14 kwietnia.