WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Apex Legends zarobiło rekordowe 92 milionów dolarów w lutym

Apex Legends od Electronic Arts jest obecnie tym, co Fortnite – każdy o nim słyszał, wielu w niego zagrało i nikt specjalnie nie chce się przyznawać, że traci w nim coraz to więcej godzin. Gra zaliczyła tak ogromny sukces, że według nieoficjalnych źródeł zarobiła tylko w lutym 92 milionów dolarów. 

Takie informacje pochodzą z najnowszego raportu firmy badawczej Superdata, która czerpie je od „zastrzeżonych partnerstw danych”oraz „danych z punktów sprzedaży, od wydawców, programistów i dostawców usług płatniczych”. Od nich udało się wyciągnąć informacje, że Apex Legends tak wciąga graczy, że ponad 160 milionów z nich zdecydowało się na zakupy w tej darmowej grze.

Superdata oszacowało, że Apex Legends zarobił w lutym około 92 milionów dolarów na wszystkich platformach, co czyni go jednym z dziesięciu największych gier miesięcznych. Większość pieniędzy została zaczerpnięta z mikrotransakcji na wersjach konsolowych, a nie na PC, choć i tak nie pozwoliło to na zdetronizowanie Fortnite z obu tabel:

Co najciekawsze, Apex Legends przegrał na konsolach z Anthemem, który miał zarobić ponad 100 milionów po premierze, pomimo wielu problemów. Anthem ewidentnie jednak góruje na konsolach, nie interesując przy tym za bardzo graczy PC.

Czytaj też: Aktualizacja Monster Hunter World na PC wprowadza tekstury w wysokiej rozdzielczości

Źródło: PCGamer, Superdata