Nadchodzi jesień i zima, czyli okres, w którym w miastach jest mnóstwo smogu. Zalecane jest więc korzystanie z aplikacji, która powie Wam czy na dworze jest „bezpiecznie”. Jedną z nich zaprezentowała właśnie firma Rockwool Polska.

Ogrzewanie polskich domów odpowiada aż za 40% produkcji pyłu zawieszonego PM10 i aż 78% węglowodorów aromatycznych. Według szacunków ekspertów kompleksowa termomodernizacja powinna objąć około 3,6 miliona domów i powinna zredukować znacząco powstawanie smogu. Co więcej, około 5 tysięcy rocznie na ogrzewaniu mogliby zaoszczędzić właściciele posiadłości. W celu zachęcenia do termomodernizacji powstała aplikacja AntySmog. Pokazuje ona nie tylko zanieczyszczenia, ale ile można zaoszczędzić rocznie czy jak bardzo zmiany wpłyną na otoczenie. Łukasz Glapa, dyrektor marketingu, mówi:

Nasza aplikacja w prosty i przystępny sposób pokazuje, jak wiele korzyści przynosi termomodernizacja zarówno dla portfela, zdrowia, jak i środowiska – mówi Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu ROCKWOOL CEE. – Promujemy ideę zrównoważonego budownictwa i budujemy świadomość społeczną na temat termomodernizacji budynków, bez której nie rozwiążemy problemu smogu. Aplikacja ROCKWOOL AntySmog jasno pokazuje, że warto ocieplić każdy budynek, by żyć komfortowo, bezpiecznie i oszczędzać na kosztach ogrzewania. Walka ze smogiem to wyzwanie dla całego społeczeństwa wie także o tym polski rząd, który uruchomił program „Czyste powietrze” wspierający termomodernizację. Bo najważniejsza jest kolejność działań: najpierw ocieplamy, a potem wymieniamy źródło ciepła. Warto pamiętać, że każdy z nas ma indywidualny wpływ na redukcję zanieczyszczeń.

Aplikację AntySmog można już pobrać ze sklepu Google Play czy AppStore. Jeśli jesteście zainteresowani ociepleniem domu i korzyściami z tego płynącymi, to zapraszam pod ten link.

Czytaj też: Google uruchomi komunistyczną wersję wyszukiwarki

Źródło: Materiały prasowe

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!