Reklama
aplikuj.pl

Aplikacja Hangouts znika z Google Play i AppStore

Aplikacja Hangouts znika z Google Play i AppStore

Już wkrótce miejsce Hangouts zajmie Google Chat. By przygotować wszystkich na ten moment, aplikacja została usunięta zarówno z Google Play jak i AppStore, więc nowi użytkownicy nie mają już do niej dostępu.

W ubiegłym miesiącu Google ogłosiło, że Chat stanie się domyślną aplikacją dla biznesowych klientów Workspace. Co oznacza, że dane użytkowników zostają już przenoszone do nowej usługi, która jest częścią aplikacji Gmail. By usprawnić cały proces i uniemożliwić nowym osobom instalację Hangouts, firma usunęła aplikację ze swojego sklepu, a także z AppStore. Niestety, zmianę najbardziej mogą odczuć użytkownicy iPadów, bo Hangouts charakteryzował się znacznie przyjaźniejszym dla tabletów interfejsem w porównaniu z Google Chat.

Oczywiście osoby, które mają zainstalowaną starą aplikację na swoich urządzeniach nadal będą mieli do niej dostęp, choć z lekkim utrudnieniem. Wprowadzono bowiem komunikat powitalny, który automatycznie wylogowuje użytkowników z Hangouts i przenosi do Google Chat. Jednak po jego zamknięciu nadal można korzystać z aplikacji.

Niestety długo dostępem nie będzie można się cieszyć, bo już niedługo aplikacja zostanie wyłączona całkowicie, przynajmniej jeśli chodzi o klientów biznesowych. W przypadku tych prywatnych, potrwa to pewnie trochę dłużej.