Reklama
aplikuj.pl

Aplikacja HBO Max traci wsparcie na urządzeniach Huawei. W Google Play już jej nie znajdziecie

Aplikacja HBO Max traci wsparcie na urządzeniach Huawei

HBO Max zastąpiło w Polsce HBO Go na początku tego roku. Nowy serwis dostępny jest na różnych platformach, więc korzystać możemy z niego zarówno na komputerze, jak i na telewizorze czy smartfonie/tablecie. Z tym ostatnim jest jednak pewien problem, bo jeśli masz urządzenie Huawei, to już mobilnej aplikacji HBO Max w Google Play na nim nie znajdziesz.

Huawei ma w ostatnich latach mocno pod górkę przez sankcje nałożone przez USA. Skutki tego odczuwają klienci — brak usług Google, łączności 5G w modelach producenta, a także… brak aplikacji HBO Max w Google Play.

Jak donosi serwis Wirtualne Media, w aplikacji pojawiła się właśnie informacja o zakończeniu wsparcia technologicznego dla urządzeń Huawei. Ja na swoim P30 Pro jeszcze tego nie widzę, jednak w Google Play już aplikacji platformy nie mogę znaleźć. Serwis WM uzyskał również oficjalne potwierdzenie ze strony polskiego oddziału HBO:

Urządzenia firmy Huawei zostały usunięte z listy urządzeń obsługiwanych przez HBO Max i w związku z tym aplikacja HBO Max nie będzie dłużej obsługiwana na tych urządzeniach. To oznacza, że nie będą już  przygotowywane aktualizacje aplikacji HBO Max ani nie będzie można ponownie jej zainstalować na tych urządzeniach

– informuje Agnieszka Niburska, PR director HBO Max EMEA.

Jeśli macie zainstalowaną aplikację, ta nadal będzie aktywna, jednak w momencie jej odinstalowania — nie będzie już możliwości ponownej jej instalacji. Dodatkowo można też zapomnieć o aktualizacjach.