Aplikacja TipMe pozwoli wygodnie przekazywać napiwki

Aplikacja TipMe pozwoli wygodnie przekazywać napiwki

Napiwki są formą wdzięczności za dobrą obsługę klienta. Niestety w dobie płatności kartą często nie mamy przy sobie odpowiedniej ilości gotówki. Na szczęście aplikacja TipMe pozwoli nam przekazać napiwek bezgotówkowo.

Aplikacja TipMe – szybko i łatwo daj napiwek

Brak gotówki nie będzie już problemem, gdy chcemy dać kelnerowi napiwek. W rejestrze małych instytucji płatniczych Komisja Nadzoru Finansowego pojawiła się polska aplikacja TipMe. Dzięki niej do przekazania napiwku będzie wystarczył smartfon.

Jak to będzie działać? Trzeba będzie wybrać z listy lokal lub zeskanować specjalny kod QR. Wówczas dostaniemy kolejną listę, tym razem z imionami pracowników lokalu. Z niej wybieramy komu i ile chcemy dać napiwku, a potem wystarczy już posłużyć się najpopularniejszymi formami płatności takimi jak Google Pay czy Apple Pay.

Napiwek możemy domyślnie dać anonimowo albo zmienić w apce, żeby pokazywały się nasze personalia. Będzie można również napisać komentarz czy ewentualne uwagi. Jest to więc świetna opcja, by pokazać, że doceniamy pracę osób w danym lokalu i jesteśmy zadowoleni z ich usług.

Jedynym minusem jest pobierana od napiwków prowizja. Twóra deklaruje, że jest ona niewielka. Ile wynosi? Tego dowiemy się z zakładki „Tabela Opłat” w aplikacji. Testy nad TipMe jeszcze trwają, jednak apka ma już niedługo trafić na iOS i Androida.