WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Aplikacja Too Good To Go jest już dostępna w Polsce

Wszyscy, którym los naszej planety nie jest obojętny, powinni zacząć korzystać z aplikacji Too Good To Go. Umożliwia ona walkę z marnowaniem i wyrzucaniem jedzenia, co przyczynia się do niszczenia Ziemi.

Wśród krajów UE Polska plasuje się na trzecim miejscu pod względem marnowanej żywności. Rocznie wyrzucamy 9 milionów ton pożywienia, czyli 236 kg na osobę. Too Good To Go ma to całkowicie zmienić.

Czytaj też: Produkcja procesorów Ryzen 3000 idzie, jak po maśle

W aplikacji sklepy czy restauracje mogą oferować świeże produkty, które danego dnia się nie sprzedały i normalnie trafiłyby do śmieci. Dzięki temu przedsiębiorcy będą zarabiali na nich a my kupimy taniej znakomitej jakości pożywienie.

Kuba Walasek, Country Manager Too Good To Go w Polsce, komentuje:

Naszą misją jest stworzenie świata, w którym nie wyrzuca się jedzenia. Ze wszystkich sposobów na niszczenie środowiska – wyrzucanie jedzenia chyba jest tym najgłupszym. W końcu, dlaczego pyszne i świeże jedzenie musi wylądować w koszu? Wierzymy, że rozwiązanie problemu marnowania jedzenia jest w zasięgu ręki. Nawet drobne działania mogą przynieść wielkie rezultaty, szczególnie jak pojawiają się takie narzędzia do walki z marnowaniem, jak Too Good To Go.

Czytaj też: Kiedy trafią do nas niereferencyjne karty Radeon RX 5700?

Źródło: Materiały prasowe