Aplikacje Google na iOS w końcu z nowymi aktualizacjami

Google wspiera ugrupowania negujące walkę o dobro planety

Po tym jak Apple wprowadziło nowa politykę prywatności Google wstrzymało się z aktualizacjami swoich aplikacji dla użytkowników iOS. Aż do teraz.

Aplikacje Google na iOS dostają aktualizację

Choć Google zarzekało się, że wstrzymanie aktualizacji wielu swoich aplikacji na iOS nie wynika z nowej polityki prywatności Apple, to od dłuższego czasu użytkownicy po prostu ich nie dostawali. Tym samym nie mogły się też pojawić etykiety prywatności pokazujące jakie dane Google wykorzystuje do śledzenia użytkowników. Oczywiście nie dotyczyło to wszystkich aplikacji, bo YouTube dostawał aktualizacje, ale Gmail, Mapy czy Chrome już nie i to nawet od kilku miesięcy.

Jednak zaczęto zauważać, że takie aplikacje jak Gmail, Dokumenty czy Kalendarz dostały już nowe aktualizacje, po prawie trzymiesięcznej przerwie. Nie zmieniło się nic wielkiego, bo w zasadzie skupiono się na eliminacji błędów. Ale najważniejsze – pojawiły się przy tych aplikacjach etykiety prywatności, niektóre naprawdę obszerne. Warto jednak zauważać, że Google nadal wstrzymało się z aktualizacją np. Google Chrome, a przecież już od dłuższego czasu inni mogą korzystać z wersji 88, zaś na iOS z 87.