Reklama
aplikuj.pl

Te popularne aplikacje ze sklepu Google Play instalowały niebezpiecznego wirusa

Choć wydawałoby się, że aplikacje dostępne w Google Play są bezpiecznie, to nadal specjaliści znajdują w nich niebezpieczne wirusy. Tym razem trojana bankowego znaleziono aż w 9 aplikacjach. Sprawdźcie jakich!

Aplikacje z Google Play instalowały trojana bankowego

Specjaliści z Check Point Research odkryli nowy rodzaj droppera trojanów o nazwie Clast82. Wykorzystując przemyślne sposoby maskowania jest w stanie ominąć zabezpieczenia Google Play Protect. Aplikacje, w których się znalazł pobierały i instalowały na urządzeniach użytkowników malware AlienBot Banker i MRAT. Ich zadanie jest proste – przesłanie złośliwego kodu do aplikacji bankowych celem uzyskania kontroli nad kontem użytkownika, a także nad całym urządzeniem.

Te złośliwe oprogramowania ciężko jest wyłapać nawet podczas skanowania, więc nie tylko ochrona Google, ale również systemowy antywirus niewiele może zadziałać.

Dropper został odnaleziony w 9 popularnych aplikacjach, tym razem głownie w tych oferujących VPN, ale nie tylko. Jeśli więc macie którąś z nich zainstalowaną natychmiast ją usuńcie.

  1. Cake VPN
  2. Pacific VPN
  3. eVPN
  4. BeatPlayer
  5. QR/Barcode Scanner MAX
  6. eVPN (druga wersja)
  7. Music Player
  8. tooltipnatorlibrary
  9. QRecorder