WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Apokalipsa zombie może być fajna, jeśli zaczniemy prowadzić takimi potworami

JCT600.co.uk ukazał swoją wizję na samochód idealny w czasach apokalipsy zombie, którego nazwał JCT600 Zombia 3000 Survivor. Jeździlibyście?

Chociaż projekt zostanie na zawsze tylko na papierze, a kojarzy się głównie ze starymi grami, to i tak możemy rzucić na niego okiem. Dawno, dawno temu mógł to być Land Rover Defender, co ma sens, ponieważ Zombia 3000 została zaprojektowana w celu obrony przed siłami ciemności. Stąd też solidny pług z przodu, który poradzi sobie nie tylko ze śniegiem, czy przeszkodami, ale też wyrzutnia pocisków, podwójne miotacze ognia i zabezpieczone stalą okna.

Po stronie osiągów JCT600 Zombia został wyposażony w silnik o pojemności 4,66 litra i mocy 466 koni mechanicznych oraz momencie obrotowym o wartości 366 funtów na stopę. To wystarczy, aby ten 1,666-kilogramowy PAV (pojazd po apokalipsie) osiągnął maksymalną prędkość 267 km/h, kręcąc swoimi demonicznymi felgami.

Wszystko jest jednak tylko zabawą utrzymaną w klimacie Haloween, z którym powiązane eastereggi znajdziemy na stronie oferty.

ŹRÓDŁO: Motor1