Reklama

Kolejne urządzenia Apple staną się wkrótce „przestarzałe”. Które i co to właściwie oznacza dla ich właścicieli?

Kolejne urządzenia Apple staną się wkrótce "przestarzałe". Które i co to właściwie oznacza dla ich właścicieli?

W listopadzie tego roku dwa kolejne urządzenia Apple znajdą się na liście modeli „przestarzałych”. O jakie sprzęty dokładnie chodzi?

iPhone 5C i iPad mini 4 wkrótce będą przestarzałe.

Pięć lat po oficjalnej premierze urządzeń Apple zyskują one określenie „vintage”, natomiast po siedmiu latach są już „przestarzałe” i lądują na specjalnej liście producenta. Okej, nazywać tak to sobie można, ale właściwie co to w ogóle oznacza? Takie leciwe zabytki całkowicie tracą wsparcie producenta. Nie mówimy tylko o wsparciu zabezpieczeń, które w zasadzie i tak wcześniej się zakończyło. Modele przestarzałe nie mogą już skorzystać z żadnej formy płatnych usług naprawczych. Czyli każde uszkodzenie wymagające wizyty w serwisie jest już dla takiego sprzętu wyrokiem śmierci.

Wedle nowych informacji, w listopadzie tego roku lista „przestarzałych” urządzeń zostanie powiększona o dwa modele. Jednym z nich jest iPhone 5C, który został wprowadzony na rynek w 2013 roku. To aż dziwne, że Apple nie zrobiło tego wcześniej. Drugim „do odstrzału” jest natomiast iPad mini 4, też leciwy tablet.

Czytaj też: Przyszłoroczna seria iPhone 15 dostanie USB-C? Na to wygląda, ale…

Jeśli więc nadal korzystacie z tych modeli (nawet po zakończeniu wsparcia bezpieczeństwa), to najwyższa pora na poważnie rozważyć wymianę ich na nowsze sprzęty.