Nowe słuchawki od Appla (AirPods) zostały dobrze przyjęte na rynku, a nawet, w niektórych środowiskach, uważane są one za genialne. Wszyscy jednak wskazują na ich jedną wadę- tendencję do gubienia się. Firma zwraca na to uwagę i być może ma już pomysł na rozwiązanie tego problemu.

Ma nim być magnetyczny mechanizm. Magnesy mają zostać umieszczone po obu stronach uszu i wzajemnie się przyciągać. Nie jest to jednak pewne, bowiem to tylko przypuszczenie wysnute na podstawie patentu złożonego przez Apple w czerwcu. Jego koncepcja jednak była jasna- utrzymanie słuchawek w uszach.

Firma mogła rozwiązać ten problem za pomocą zaczepów za uszy, jednakże prawdopodobnie zrezygnowała z tego ze względów estetycznych. Szkoda, że tak się stało bowiem firma ma duże doświadczenie w tego typu konstrukcjach.

Apple zdecydowanie musi zmienić swoje AirPods. Słuchawki są za drogie, żeby mogły aż tak łatwo się gubić. Być może pomysł z magnesami został tylko opatentowany i nigdy nie ujrzy światła dziennego, za to wprowadzona w życie zostanie koncepcja z zaczepami. Co się stanie jest jest już aż tak ważne, byle by ten problem został rozwiązany.

Źródło: http://www.digitaltrends.com/

Zdjęcie:

pestoverde New Apple AirPods with iPhone 7 via photopin (license)

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!