WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Apple patentuje zabezpieczenie dla składanych smartfonów

Składane smartfony z pewnością stanowią przyszłość. Wielu producentów już je pokazało, jedynie Apple trzyma się gdzieś z boku. 

Firma jednak jest tylko pozornie z boku bowiem co chwilę składa patenty dotyczące składanych samrtfonów. Dotyczą one różnych ciekawych rozwiązań, które będą mogły znaleźć się w przyszłej konstrukcji Apple.

Najnowszy patent złożony został w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (UPSTO). Opisany został w nim problem zużycia, które może pojawić się przy regularnym składaniu smartfona. Apple uważa też, że wyświetlacze są podatne na zniszczenia przy używaniu ich w niskich temperaturach. Firma opisuje, w jaki sposób możliwe jest rozwiązanie tego problemu.

Czytaj też: Huawei zbudował smartfon taki jak Galaxy Fold ale go anulował

Urządzenie może posiadać zawias, który umożliwi zginanie wokół osi zagięcia. Wyświetlacz może także obejmować tę oś. Aby ułatwić zginanie wokół osi bez uszkadzania wyświetlacza, część ekranu zachodząca na oś może być ogrzewana przez świecące piksele w części ekranu, która pokrywa się z osią zginania. Ewentualnie może to odbywać się za pomocą osobnego elementu podgrzewającego lub innej struktury.

Apple może więc zaaplikować w swojej konstrukcji mechanizm ogrzewający ekran. Było by to ciekawe rozwiązanie – pytanie tylko czy rzeczywiście wpłynęło by ono na zmniejszenie zużycia się ekranu i czy nie przeszkadzałoby w używaniu smartfona. Możliwe, że kiedyś się o tym dowiemy – Apple musi najpierw porządnie wziąć się za projektowanie składanego smartfona i dogonienie konkurencji.

Czytaj też: Samsung dodaje ochraniacze ekranu do Galaxy S10

Źródło: BGR