Reklama
aplikuj.pl

Firma Zuckerberga podgryza kadrę giganta. W reakcji Apple płaci krocie pracownikom

Firma Zuckerberga podgryza kadrę giganta, Apple płaci krocie pracownikom, Apple, Meta, Facebook

Już w październiku docierały do nas głosy, że firma Meta, która wcześniej była znana pod nazwą Facebook, ma zamiar zatrudnić nawet 10000 inżynierów do stworzenia metaverse. Ponoć Meta podkradła już około stu inżynierów producentom iPhone i przez to teraz Apple płaci krocie pracownikom, aby ich przy sobie utrzymać.

Firma Zuckerberga podkrada pracowników Apple. Taka konkurencja sprawiła, że Apple zaczęło jeszcze lepiej dbać o swoich pracowników

Firma Apple w celu dbania o swoją kadrę, postanowiła stworzyć specjalne umowy, które z jednej strony zapewniają pracownikom część akcji (o wartości od 50000 do 180000 dolarów), a z drugiej przywiązują ich na całe lata. Te umowy zaczęły już trafiać selektywnie do najlepszych inżynierów sprzętu, oprogramowania, układów logicznych, a nawet grup operacyjnych. Nie wszyscy jednak mogą na to liczyć, bo na ten moment Apple zgłosiło swoje propozycje do około 20% swoich największych talentów.

Czytaj też: Kawasaki pokazało helikopter z silnikiem z hipermotocykla i jego naziemną obsługę

To jednak może nie wystarczyć, bo wedle Bloomberga warunki pracy w Meta są przyjaźniejsze nawet pod kątem niezmuszania pracowników do obecności w biurze przez praktycznie cały tydzień. Najwyraźniej praca zdalna znalazła sobie wielu zwolenników, co firma Zuckerberga doskonale rozumie, oferując przy tym ogólnie lepsze zasady pracy. Ta konkurencja odbija się na firmie Apple, która teraz ponoć łagodzi swoją politykę pracy i nawet oferuje 1000-dolarowe dopłaty do zakupu sprzętu domowego potrzebnego do pracy.