WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Apple prowadzi na rynku smartfonów premium

Counterpoint opublikował właśnie najnowsze dane dotyczące rynku smartfonów. Okazuje się, że światowym liderem w segmencie premium w 2018 roku było Apple.

W skład smartfonów premium wchodzą te kosztujące ponad 400 dolarów. Odnotowały one wzrost sprzedaży o 14% w stosunku rok do roku – jest to wzrost pomimo 3% globalnego spadku w sprzedaży wszystkich telefonów.

Czytaj też: Google zapowiada nowe wydarzenie związane z serią Pixel

smartfony, smartfony premium, statystyki smartfony, sprzedaż smartfonów, statystyki apple

Duży wzrost zanotowała także firma OnePlus. Po raz pierwszy w historii osiągnęła ona udział równy 2% na rynku premium. Apple dominuje z 51% udziałem a za nim znajduje się Samsung z 22% oraz Huawei z 10%. Ten ostatni zanotował 97% wzrost rok do roku i możliwe, że 2019 rok będzie dla firmy jeszcze lepszy. Kolejne miejsce zajmuje Oppo z 6% udziałem.

Najszybciej rozwijający się segment to ultra-premium (smartfony powyżej 800 dolarów). Tutaj także dominuje Apple z 80% udziałami. Co ciekawe, badania wśród klientów pokazują, że są oni w stanie płacić więcej za smartfona, jeśli będą oni mieli pewność, że telefon starczy im na dłużej. Ta część rynku powinna także najszybciej rosnąć, głównie ze względu na konstrukcje 5G i składane smartfony.

Czytaj też: Poznaliśmy nazwę najlepszego smartfona z serii Galaxy Note 10

Źródło: Gizchina