Raport wykonany przez Counterpoint Research pokazuje, że Apple w 2018 roku sprzedało około 35 milionów AirPods. Jest to obecnie najpopularniejsze urządzenie określane jako Hearable.

Hearable jest modyfikacją słowa Wearable. Są to urządzenia do uszu, które oferują znacznie więcej niż tylko słuchanie muzyki czy prowadzenie rozmów. Mają one także możliwość obsługi wirtualnych asystentów czy śledzenia naszego zdrowia.

W ankiecie internetowej przeprowadzonej dla Counterpoint Research wzięło udział ponad 200 osób. 19% z nich preferuje urządzenia do uszu od Apple. Według użytkowników AirPodsy cechuje wygoda i logo a następnie łatwość obsługi. Dźwięk jest dopiero ostatnim ważnym parametrem. Aż 72% ankietowanych uważa, że najlepszy jest on w urządzeniach Bose.

Czytaj też: Microsoft zamyka swoje usługi dotyczące zdrowia i kończy wsparcie dla opaski

Apple, AirPods, apple AirPods, sprzedaż AirPods, AirPods 2, słuchawki AirPods

Apple niedługo na rynek wprowadzi kolejne urządzenie AirPods, które ma mieć uproszczone, jednoetapowe połączenie się. Jego premiera będzie miała miejsce 26 marca na specjalnej konferencji. AirPods 2 może kosztować 199 dolarów, czyli około 755 zł.

Nowe słuchawki mogą też obsługiwać Siri czy posiada opcje dotyczące monitorowania naszego zdrowia. AirPods 2 będą łączyły się za pomocą Bluetooth 5.0 low energy oraz będą one posiadały funkcję Qi. Ich pełne ładowanie ma się odbywać w ciągu 15 minut. Zapowiadają się wiec kolejne świetne słuchawki.

Czytaj też: Kolejny smartwatch od Fitbita to Versa Lite

Źródło: Gizchina

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!