WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oglądacie filmy na Apple TV? Być może wkrótce pogracie jak hardkorowi gracze

Pojawiły sie nowe informacje o nadchodzącym modelu Apple TV. Urządzenie ma być niezwykle mocne. Coś aż za mocne żeby oglądać na nim tylko filmy.

Apple Arcade było pierwszym krokiem Apple do powrotu na rynek gier wideo w wielkim stylu. Cóż… choć kilka produkcji się udało, to jednak szybko pojawiały się zbyt małe gry, aby przyciągnąć hadrdcorowych graczy.

Apple TV jak PS5 i Xbox Series?

Według nowych przecieków Apple tworzy urządzenie, które pozwoli w kombinacji z abonamentem Apple Arcade zawładnąć częścią rynku gier wideo. W końcu jeśli już nawet Google i Amazon bawi się w gry to i Apple może. Podobno nowe Apple TV będą miały procesor bazowany na A14X, którzy przebije właśnie A14X mocą. Pozwoli to na uruchamianie dużych gier wideo. Informacje do tego podkręcane są przez to, że Apple ma pracować nad własnym kontrolerem do gier!

Czytaj też: Wnieście swoje czytanie na nowy poziom z Googstick

Oferta Apple Arcade – masa pieniędzy przekazanych na gry

To jednak nie koniec wskazówek dotyczących tego, że Apple wchodzi w gry. Podobno do usługi Apple Arcade przekazane zostały ogromne pieniądze i powstają ekskluzywne gry wielkości The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Warto również zwrócić uwagę na to, że nowe gry w Apple Arcade mają wymagać minimum procesora A13 do działania. Jeśli nie macie iPhone 11 lub iPhone SE 2020 to już nie uruchomicie nowych produkcji. Nowe produkcje zatem mocno obciążają procesor – zupełnie jak duże gry na konsole Sony i Microsoftu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News