Reklama
aplikuj.pl

Apple usuwa jedną z popularnych funkcji w iOS 16. Dlaczego?

iphone 14
iPhone 14

Pięć lat temu, wraz z iOS 11, Apple wprowadził na smartfony funkcję Live Wallpapers. Teraz po cichu usunięto ją z iOS 16. Dlaczego?

Animowane tapety to bardzo popularna funkcja na iPhone’ach. Pozwala ustawić dynamiczny obraz jako tło zarówno na ekranie blokady, jak i tym głównym. Funkcja dostępna była od pięciu lat, jednak teraz ją usunięto. Warto wspomnieć, że dotyczy to też oficjalnych animowanych tapet oferowanych producenta. Aby aktywować tę funkcję, wystarczyło długo nacisnąć wyświetlacz, aby zobaczyć ruch animowanej tapety.

Najwidoczniej funkcja stała się problemem, bo koliduje z opcjami dostosowywania ekranu blokady. Chodzi o to, że do konfiguracji tej funkcji można przejść właśnie poprzez długie naciśnięcie wyświetlacza. W praktyce więc obie funkcjonalności kłóciłyby się ze sobą, dlatego właśnie Apple zdecydował się na pozbycie Live Wallpapers z najnowszej wersji iOS.

Firmie zależy na zachowaniu solidnego, płynnego ekosystemu i by uniknąć kolidowania obu funkcji ze sobą, trzeba było wybrać tę, która jest istotniejsza i bardziej przydatna. Zwłaszcza że ta starsza opcja pełniła mniej więcej podobną funkcję.