Reklama
aplikuj.pl

Apple Watch ma problemy z ładowaniem. Wszystkiemu winna niedawna aktualizacja

Kolejne nowości Apple - iPad, iPad mini i Apple Watch Series 7

Aktualizacje, oprócz pożądanych ulepszeń, czasem przynoszą też nowe problemy. Tak stało się w przypadku Apple Watch, który po zaktualizowaniu do WatchOS 8.3 zaczął szwankować.

Błędy wywołane aktualizacjami zdarzają się raz na jakiś czas, nawet takim firmom jak Apple. Posiadacze smartwatchy producenta zaczęli zgłaszać problemy, jakie pojawiły się z Apple Watch po niedawnym uaktualnieniu OS. Dotyczy to jednej z istotniejszych cech tych zegarków, na którą i tak wielu już narzeka. Chodzi o pracę baterii, która w normalnych warunkach pozostawia naprawdę wiele do życzenia.

Okazuje się bowiem, że WatchOS 8.3 sprawił, iż wielu użytkowników ma problemy z ładowaniem baterii. Objawia się to w różnoraki sposób, np. jeden z użytkowników, po godzinnym ładowaniu zauważył wzrost poziomu baterii o zaledwie dwa procent. W dużej mierze problem dotyczy osób, które korzystają z ładowarek firm trzecich – ładowanie jest albo bardzo wolne, albo po kilku minutach przestaje działać. Nie jest to jednak regułą, bo i posiadacze oryginalnych ładowarek zauważyli u siebie podobne błędy.

Na razie pozostaje czekać na odpowiedź Apple. Firma powinna w najbliższym czasie zbadać głoszone problemy i wydać stosowną aktualizację.