Reklama
aplikuj.pl

Pojawiło się kilka nowych szczegółów dotyczących wyświetlacza w Apple Watch Series 8

apple watch 7

Powoli zbliżamy się do premiery serii iPhone 14, wraz z którą Apple zaprezentuje kolejną generację swojego smartwatcha. Cyklicznie do sieci trafiają przecieki na temat specyfikacji Watch Series 8. Czego dowiedzieliśmy się tym razem?

Nowy smartwatch Apple będzie miał trzy rozmiary? [Aktualizacja]

Nowe przecieki dotyczą tym razem nie funkcji, a samej konstrukcji Watch Series 8. Wedle nowych doniesień, zegarek pojawi się na rynku nie w dwóch, a w trzech rozmiarach. Największy ma mieć ekran o przekątnej 1,99 cala, co wskazuje na rozmiar około 47 mm. Obecnie największy jest ubiegłoroczny model, który pojawił się w rozmiarze 41 i 45 mm (wyświetlacz 1,9 cala). Jest to więc dość znacząca zmiana.

Jeśli przeciek się potwierdzi, osoby, które będą chciały przejść na większy i nowszy Apple Watch, będą zapewne musiały liczyć się z wymianą zestawu pasków, bo te ze starszych generacji mogą już nie pasować.

______________________________

Premiery nowych smartfonów i smartwatcha spodziewamy się jesienią, więc najbliższe miesiące wypełnione będą przeciekami. Nowe podsunął nam Mark Gurman z Bloomberg w swoim biuletynie Power On. Wedle niego, Apple Watch Series 8 dostanie czujnik temperatury ciała, czyli funkcję, na którą czekało wiele osób. Dzięki niemu smartwatch będzie mógł określić, czy mamy gorączkę, ale nie poda nam dokładnej temperatury ciała.

Tak czy inaczej zegarek będzie mógł powiadomić nas o skoku temperatury i dać sygnał, że powinniśmy udać się do lekarza. Wedle Gurmana, Apple właśnie testuje funkcję i jeśli te zakończą się pomyślnie, to funkcja trafi do nadchodzącej serii Watch Series 8. Niewykluczone też, że Apple zdecyduje się dodać ją do budżetowych modeli SE.