Reklama
aplikuj.pl

Dzięki tej funkcji Apple Watch będzie mógł uratować życie

Apple Watch, Apple Watch 6, micro LED Apple Watch, zmiany w Apple Watch

Podczas imprezy WWDC 2022 gigant z Cupertino zaprezentował całą masę nowości, wśród których znalazła się nowa generacja oprogramowania dla smartwatchy. Wszystko, co przyniesie watchOS 9 znajdziecie tutaj, a my skupimy się teraz na jednej z ogłoszonych funkcji.

Apple Watch wykryje migotanie przedsionków

watchOS 9 wprowadzi do zegarków Apple nowy czujnik biomonitoringu, który wykryje migotanie przedsionków. Najnowszy Apple Watch będzie więc w stanie podczas monitorowania pracy serca wykryć jego nienaturalny rytm, który może wskazywać na wspomniane wyżej schodzenie. Jest to o tyle istotne, że migotanie przedsionków jest jednym z najczęstszych zaburzeń rytmu serca, bo występuje nawet u 1-2% populacji.

Nadchodzący Apple Watch Series 8 będzie mógł więc monitorować i ten parametr, a warto wspomnieć, że MyHealthyApple poinformowało, że FDA udzieliła nawet zgody producentowi iPhone’a na funkcję śledzenia migotania przedsionków. Potencjalnie więc ta funkcja będzie mogła uratować komuś życie, bo często migotanie przedsionków przebiega bezobjawowo, a nieleczone może prowadzić do niewydolności serca, a nawet do udaru mózgu.