Reklama
aplikuj.pl

Apple wypuszcza aktualizację dla… 9-letnich iPhone’ów

Pojawiła się nowa wersja systemu iOS, jednak nieco inna, niż można byłoby się spodziewać. Nie chodzi bowiem o kolejną betę iOS 16 czy aktualizację iOS 15. Apple wydało bowiem… iOS 12.5.6, czyli wersję systemu dla urządzeń, które wsparcie utraciły dawno temu.

Wydana poprawka dotyczy takich urządzeń, jak iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, a skoro Apple zdecydowało się ją wydać, świadczy to o pojawieniu się krytycznego błędu. Chodzi dokładnie o lukę w zabezpieczeniach w WebKit, która, jak twierdzi firma, mogła być aktywnie wykorzystywana. Warto tutaj też wspomnieć, że aktualizacja przewidziana jest nie tylko dla wyżej wymienionych iPhone’ów, ale również dla oryginalnego iPada Air, iPada mini 2, iPada mini 3 i iPoda Touch 6.

Jeśli nadal korzystacie z któregoś z tych urządzeń, należy jak najszybciej pobrać udostępnioną aktualizację. Informacja powinna już pojawić się na urządzeniu, ale jeśli nie, należy wejść w Ustawienia i wybrać Aktualizacje oprogramowania, skąd pobierzemy ważącą 275 MB aktualizację.