WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Apple zaprezentowało iPhone Xs oraz iPhone Xs Max

Wreszcie stało się to na co wszyscy czekali – Apple zaprezentowało nowego iPhona Xs. Według firmy ma to być najlepszy telefon jaki kiedykolwiek został zaprezentowany przez Apple.

Smartfon posiada 5,8 calowy ekran OLED Super Retina, który działa z rozdzielczością 2436 x 1125 px. Został on pokryty podobno najodporniejszym szkłem, jakie zostało do tej pory stworzony. Co więcej, do sprzedaży trafi także jego większa wersja z 6,5 calowym ekranem o rozdzielczości 2688 x 1242 px. To właśnie on będzie nosił nazwę Xs Max. Ona smartfony dostępne będą w wersji złotej, srebrnej i Space Grey. Apple zaproponuje smartfony w wersji z 64 GB, 256 GB oraz 512 GB pamięci wewnętrznej. W obu modelach pozostanie 3D Touch, tyle że pracuje ono z odświeżaniem 120 Hz. Jednakże jedną z większych nowości jest procesor – A12 Bionic. Został on wykonany w 7 nm, ma on być do 15% szybszy oraz ma pobierać do 40% mniej energii od poprzednika. Co więcej posiada on też chip NPU napędzany przez sieć neuronową.

Nowe iphone

Wygląda więc na to, że iPhone Xs oraz Xs Max mogą być rzeczywiście najszybszymi konstrukcjami w świecie smartfonów. Nowy procesor robi wrażenie a także fajnie, że firma wreszcie wypuściła wersję z 512 GB pamięci RAM. Smartfony mają być dostępne w sprzedaży w Polsce od 28 września w cenie od 4979 zł za wersję Xs oraz od 5479 zł za Xs Max.

Źródło: Konferencja Apple

Zdjęcie: https://www.phonearena.com