Reklama
aplikuj.pl

Superszybki Internet i system wykrywana asteroid na Księżycu. Aquarian Space chce to zapewnić już w 2024 roku

Ciągle w wielu częściach Ziemi dostęp do Internetu jest albo bardzo utrudniony, albo wręcz niemożliwy, a tu proszę – padły plany zapewnienia go na Księżycu. Draper Associates przekazało startupowy Aquarian Space całe 650000 dolarów, aby zapewnić superszybki Internet i system wykrywana asteroid na Księżycu.

Aquarian Space dostało zastrzyk gotówki, aby zapewnić superszybki Internet i system wykrywana asteroid na Księżycu

Oczywiście taka kwota nie pozwoli zrealizować projektu, ale zapewni fundusze do opracowania zalążka dla tej technologii, mającej zapewnić z czasem szerokopasmowe łącze internetowe, które połączyłoby Ziemię, Księżyc, a może nawet Marsa. Firma ma jednak zamiar uruchomić swój pierwszy system księżycowy już w 2024 roku.

Cel? Stworzyć system o nazwie Solnet, który wykorzysta szybkie satelitarne sieci o prędkości 100 megabitów na sekundę. Jak tego dokona i kto jej pomoże? Nie wiadomo, ale ponoć już przeprowadza techniczne przeglądy z amerykańskimi partnerami i w przyszłości ma zamiar konkurować ze SpaceX i projektem Starlink.

Czytaj też: Wielkie hologramy w zasięgu holobricks? Nad tym urządzeniem pracują naukowcy Disneya

Przewyższy go jednak pod jednym względem – zapewniając swoim satelitom możliwość dostarczania danych z zakresu obrony planetarnej, a w tym wykrywania asteroid. Ma też w planach opracować system Space Situation Awareness (SSA) do obrony Księżyca.